WSZYSTKO O WARKOCZYKACH

czyli mądre i niemądre pytania, na które nie musimy znać odpowiedzi

Jak się robi warkoczyki ?

Do zaplatania warkoczyków używa się włosów (najczęściej) sztucznych. Wydzielone pasemko Twoich włosów naturalnych miesza się z włosami syntetycznymi stosując specjalny splot. Nie używa się przy tym żadnych środków dodatkowo utrwalających. Następnie wystarczy „dokręcić” warkoczyka do wymaganej długości i zgrzać jego końcówkę. W końcówce warkoczyka nie ma już włosów naturalnych, więc nie ulegają one zniszczeniu.

 


Jak długie muszę mieć włosy, żebym mogła zrobić sobie warkoczyki?

Najbezpieczniejsza, wymagana długość minimalna włosów to 6-7 cm. Uzyskujesz wtedy gwarancję, że warkoczyki się nie zsuną i nie odpadną.

 


Czy mogę dobrać sobie dowolny kolor i długość warkoczyków?

Naturalnie. Pamiętaj jednak, ze warkoczyki nie maskują twoich włosów, a mieszają się z nimi. Musisz mieć więc świadomość, że będąc blondynką, nie uzyskasz efektu kruczoczarnych włosów. Można je natomiast zabarwić, przyciemnić, lub dodatkowo rozjaśnić, dobierając odpowiedni odcień włosów syntetycznych. Równie dobrze możesz też pozostać przy swoim kolorze, lub odważyć się na małe szaleństwo: czerwony, niebieski, zielony, pomarańczowy… Kombinacji jest tak dużo, na ile wystarczy wyobraźni. Odwiedź stronę sklepu i zobacz ofertę.

Co do długości, jest ona dowolna. Możesz zażyczyć sobie włosy do ramion, do pasa, a nawet dłuższe.

 


Czy jak zrobię sobie warkoczyki, to będę mogła myć głowę?

OCZYWIŚCIE!!! Zaskakująco często można usłyszeć to pytanie. Będziesz mogła, a przede wszystkim powinnaś. Istnieje cała gama produktów służących do pielęgnacji warkoczyków. Jeżeli nie chcesz korzystać z polecanych kosmetyków, to najprostszym sposobem na wygodne umycie warkoczyków jest użycie rozcieńczonego szamponu.

 


Czy noszenie warkoczyków jest niewygodne?

Na początku faktycznie ciężko się przyzwyczaić. Poza tym, w ciągu pierwszych dni może wystąpić swędzenie i lekki ból na powierzchni skóry głowy. Spowodowane jest to tym, że po zapleceniu warkoczyków włosy są naciągnięte, a cebulki nadwyrężone. Dlatego też, zaraz po założeniu warkoczyków, nie należy ich mocno wiązać. Swędzenie można załagodzić delikatnie nacierając skórę głowy kwasem bornym, dostępnym w każdej aptece. Po kilku dniach wszystko wraca do normy.

 


Jak dbać o warkoczyki?

Do pielęgnacji warkoczyków można stosować przeznaczone do tego kosmetyki,ale można też używać produktów ogólnodostępnych. Jeżeli rezygnujemy z zalecanych specyfików, to głowę można myć rozcieńczonym szamponem.

Ważne jest też, żeby warkoczyków za mocno nie wiązać. Nawet włosy, na których nie ma warkoczyków, nie lubią naciągania i szarpania. 

 


Małe chrostki na skórze. Co z tym zrobić?

  Czasami po zapleceniu warkoczyków mogą pojawić się małe chrostki na skórze. Jest to zapalenie mieszka włosowego. Brzmi groźnie, ale jest to po prostu efekt naciągnięcia włosów. Warkoczyków nie trzeba ściągać. Radą na tę dolegliwość jest maść tribiotyk (dostępna w każdej aptece). Po zaaplikowaniu tego specyfiku na skórę głowy objawy ustępują. Oczywiście w tym czasie szczególnie trzeba uważać, żeby nie naciągać włosów, mocno ich nie związywać i oczywiście nie drapać się po głowie! Chrostki znikają i wszystko wraca do normy.

 


Czy warkoczyki osłabiają włosy?

Jeżeli będziesz odpowiednio dbać o włosy, to warkoczyki nie powinny ujemnie wpłynąć na ich kondycję, ale nie oszukujmy się, jest to zawsze pewne obciążenie dla cebulek. Dlatego też, jeśli masz c h o r o b l i w i e słabe włosy, zastanów się przed podjęciem decyzji. W innym wypadku nie ma żadnego ryzyka. Pozostaje to oczywiście kwestią indywidualną, a osobiście nie spotkałam się z drastycznym osłabieniem struktury włosów wskutek noszenia warkoczyków. Dużo zależy od tego, czy ten kto zakłada warkoczyki potrafi ocenić możliwości i wytrzymałość Twoich włosów, ale i od tego jak je będziesz pielęgnować (patrz wyżej).

 


Jak długo można nosić warkoczyki?

Niestety warkoczyków nie można nosić wiecznie ponieważ włosy odrastają i warkoczyki tracą na estetyce. Warkoczyki trzeba ściągnąc po upływie mniej więcej trzech miesięcy. Można je też przepleść i przez następne 3 miesiące można się dalej nimi cieszyć. Zalecane jest noszenie warkoczyków nie dłużej niż pół roku.

 


Czy żeby ściągnąć warkoczyki będę musiała ściąć moje naturalne włosy?

NIE! Warkoczyk obcina się tam, gdzie kończą się naturalne włosy. Od tego miejsca delikatnie rozplatamy go w górę. Potem wystarczy zdjąć sztuczne włosy i pozostaje nienaruszone pasemko włosów naturalnych.

 


Czy od noszenia warkoczyków wypadają włosy?

Zdarza się, że w trakcie ściągania warkoczyków popada się w przerażenie. Wydaje ci się, że wyciągasz sobie wszystkie włosy z głowy. Weź jednak pod uwagę, że dziennie wypada ich około stu. Jeżeli wyczesujesz je codziennie, to nawet tego nie zauważasz. Natomiast jeżeli nosisz warkoczyki, włosy, które wypadały, pozostają w środku splotu. Nic więc dziwnego , że po jakimś czasie trochę się ich nazbiera, a wtedy, podczas ściągania warkoczyków, faktycznie można wpaść w panikę.

Warkoczyki umiejętnie zaplecione i nie przenoszone nie będą sprawiać trudności podczas rozplatania. Dla polepszenia kondycji włosów proponuję zastosowanie dobrej odżywki, delikatny masaż głowy, odrobinę dystansu i wszystko wróci do normy.

 


Jestem w ciąży. Czy mogę zrobić sobie warkoczyki?

Oczywiście, że tak. Pamiętaj jednak, że po porodzie kobieta może stracić nawet do   50 % włosów. Dzieje się tak ponieważ  utrzymujący się u kobiet w ciąży wysoki poziom estrogenów hamuje wypadanie włosów, natomiast po około 3 miesiącach poziom ten spada, w związku z czym włosy zaczynają gwałtownie wypadać. Można więc łatwo sobie wyobrazić, jaki to może mieć wpływ na wygląd warkoczyków. Dlatego też z pewną ostrożnością polecamy tę fryzurę świeżo upieczonym mamom.

 


 

 

 

 

 

warkoczyki.jimdo.com
warkoczyki.jimdo.com
warkoczyki.jimdo.com
warkoczyki drakulka
warkoczyki drakulka